Daliys се кандидираше за љубов и нека љубовта се оди со пишувано

Daliys се кандидираше за љубов и нека љубовта се оди со пишувано

Јануари, сите Виентиан е обновен, а пишувано беше исполнет со љубов. Нашите добротворна донација за кампања започна во ноември.

Секој во Лидс неговиот сопствен напор за настанот. Нашиот грижлив донација активност е ние не се носат стара облека собираат на централно ниво, до оддалечените планински деца, можеби ние не треба стара облека, но за нив е добра нова облека. Донираме парче облека за да додадете топлина на сиромашните деца

На 10 јануари, сите бевме спремни да ја испратите на нашата облека на поштата. Ги испративме нашите алишта на поштата и ги испрати во планинските области на далечинскиот управувач за децата кои се потребни на облека.

пишувано секогаш се грижи за луѓето околу пишувано! Тоа беше само еден мал чин, но тоа беше голема сила да се донесе заедно. Тоа е исто така резултат на нашите заеднички напори. Општеството повикува на љубов, Тајмс треба ни да се прошири нашите раце, за да се загрее на општеството. А љубовта е како капка вода, а не може да намачкајте парче земја, безброј капки вода заедно во океан може да скокне назад во земјата.

微 信 图片 _20180126150723微 信 图片 _20180126150727微 信 图片 _20180126150719微 信 图片 _20180126150714微 信 图片 _20180126151004

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Car


Време на мислењето: Јан-26-2018